תביעות, מחלוקות והחזרות ב- באלי אקספרס:

הנה כמה צעדים שיש לבצע אם יש לכם בעיות בתשלום או למשלוח שלכם זה אחד מהדברים שאנו נשאלים בכל העת בכל הנוגע ל- באלי אקספרס, ולכן יצרנו מדריך שיעזור לכם לקבל כמה סוגיות חשובות, כמו: הגנה על הקונה, כיצד להגיש תביעה או כיצד ליצור קשר עם שירות הלקוחות של אלי אקספרס.

 

רק שתדעו, בדרך כלל, לא אמורה להיות לכם שום בעיה עם רכישה, תשלום או משלוח של המוצרים שלהם. אחרי שאמרנו את זה, אף אחד לא מושלם ויש סיכוי קל שתיתקלו בבעיות עם מקרים או עיכובים, כך שבמקרה הנדיר זה אמור לקרות תדעו כל מה שיש לדעת על טענות, מחלוקות והחזרות ב-אלי אקספרס.

איך קונים ב- אלי אקספרס

למקרה שמעולם לא ביצעתם רכישה ב- אלי אקספרס או שלא עשיתם זאת במשך זמן מה, הנה כמה צעדים שכדאי לדעת עליהם. לאחר שחיפשתם ומצאתם מוצר שאתם אוהבים, זכרו לבדוק דירוגים, ביקורות והערות שהשאירו לקוחות קודמים. לאחר מכן, בדקו את מפרטי המוצר, ואם יש לכם ספק, פנה ישירות למוכר.

בואו ונמשיך: אם אתם חדשים ב- אלי אקספרס, אתם צריכים לפתוח חשבון (או לגשת דרך פייסבוק). זכרו לכתוב נכון את כל המידע שלכם, כולל דוא”ל, שם ושם משפחה וכתובת (שלמה) כדי לקבל את המוצר שלכם. ואז מגיע החלק החשוב ביותר: לשלם. זה סופר קל ומהיר, ותוכלו להשתמש בשיטות פופולריות כמו ויזה או מאסטרקארד או אפילו ווסטרן יוניון. לאחר שתסיימו את התשלום, תוכלו לאתר את הרכישה שלכם בכל רגע עם האפשרות “נתוני הזמנה”.

עצה של Ebazone: אם יש לכם בעיות, צרו קשר ישירות עם המוכר ואל תאשרו שאתם מקבלים את המוצר שלכם עד שתבדקו אותו ומוודאים שהוא נמצא בתנאים מושלמים.

שירות הלקוחות של אלי אקספרס ממש טוב, כך שאם יש לכם בעיות בתשלום או בכל בעיה אחרת, צרו קשר ישירות.

 

הגנה נוספת לקונים

מוכרים ב- אלי אקספרס מציעים ללקוחותיהם כמה אמצעי הגנה כדי להבטיח שכל העסקאות שלכם בפלטפורמה יהיו בטוחות ואמינות וברגע שהן יושלמו אינך צריך לדאוג לשום דבר.

ניתן לסכם את הגנת הקונה של אלי אקספרס ב- 5 חלקים: הגנה על פרטיות, תשלום ומשלוח, אותנטיות מובטחת והגנת החזר. בואו נסתכל מקרוב ?

  1. הגנת פרטיות: אתם יכולים לשלם באופן מקוון מבלי להסתכן בחשיפה כלשהי של המידע האישי או הבנקאי שלכם באתר ציבורי כלשהו.
  2. הגנת תשלום: התשלום למוכר מתבצע רק לאחר שאישרתם שקיבלתם את המוצר ושמחים ברכישתכם. חשוב מאוד: אם לא תלחצו על “אישור על קבלת מוצר” תוך זמן האספקה, אלי אקספרס תניח אוטומטית שאתתם מרוצים מהרכישה שלכם ותסיימו את התשלום. זכרו שתמיד תוכלו לבדוק את מצב הרכישה בזמן שהיא בתהליך.
  3. הגנה למשלוח: אם לא תקבלו את המוצר שרכשתם בזמן האספקה המשוער, מקסימום 60 יום, אלי אקספרס תציע לכם החזר מלא. עם זאת, זכרו כי הדבר אינו מכסה אותך אם הסיבה לעיכוב אינה נגרמת על ידי הפלטפורמה או / ואם באחריותכם. זה גם לא יכסה אתכם אם הסיבה שהיא מעבר לתחום המוכר או לקונה, כגון דחיית הלקוח או אסונות טבע. יתר על כן, אלי אקספרס שומרת לעצמה את הזכות לבקש מספר ימים נוספים אם יש נסיבות חריגות.
  4. אותנטיות מובטחת: חלק ממוכרי אלי אקספרס משתתפים בתוכנית מקורית מובטחת ומציעים ביטוח נוסף בכל הקשור להוכחת המוצרים שלהם מקוריים. אם קונה יכול להוכיח כי המוצר שנרכש הוא מזויף, המוכר יצטרך להחזיר ועד להכפיל את המחיר ששולם במקור (למעט הוצאות משלוח). זה תקף גם לרכישות סיטונאיות. לכן, אם אתם מוצאים את הסמל הזה אתם יכולים להיות די בטוחים שהמוצר שאתם מקבלים מקורי. אתם יכולים גם להדריך את עצמכם בתיאורים: אם זה כולל את המילה “מקורי” או “100% מקוריים”, זה כנראה מקורי.
  5. הגנת החזרים כספיים: אם אינכם מרוצים מהמוצרים שאתם מקבלים, אלי אקספרס מציעה אפשרות לפתוח סכסוך עם המוכר ולקבל החזר כספי לרכישה שלכם.

 

כיצד אוכל להגיש תביעה ב- אלי אקספרס ?

זו עוד אחת מהשאלות שאנחנו מקבלים כל הזמן. האם אתם רוצים להגיש תביעה אך אינכם בטוחים איך? אנו הולכים להראות לכם את כל השלבים.

הדבר הראשון שעליכם לדעת כשמגישים תביעה, הוא שלפני שתתחילו תצטרכו לעשות שני דברים: פנו למוכר ופתחו “סכסוך”. אם במהלך 15 הימים שהתביעה נמשכת לא הגעתם להסכם עם המוכר, אתם יכולים להגיש תביעה. זה הרגע בו אלי אקספרס יתערב.

כדי להתחיל בתהליך, פתחו את חשבון אלי אקספרס שלכם ועברו אל “ההזמנות שלי” בדף הבית. לאחר מכן לחצו על “Open Dispute”.

תקבלו טופס שתצטרכו למלא כמה שיותר. לאחר שתשלחו אותה, תביעתכם תיבדק על ידי צוות ניהול התיקים ב- אלי אקספרס . לאחר מכן התחילו את מושבכם במרכז התביעות ולחצו על “Open Dispute” בדף הפרטים כדי לראות את מצב התביעה שלכם.

אלי אקספרס תפעיל תהליך גישור כדי לנסות ולפתור את הבעיה. יתכן שהם יצטרכו ליצור איתכם קשר מספר פעמים במהלך תקופה זו. אם הגעתם להסכמה עם החנות, זכרו לבטל את התביעה. לבסוף, אלי אקספרס תשקול את התיק סגור והתביעה תיפתר בהתאם לתנאים שהושגו.

 

החזרים כספיים כאשר המוצר אינו מגיע תוך זמן האספקה המשוער

למרות שדיברנו על כך פעמים רבות, נראה שזאת דאגה מתמדת לקוראים שלנו.

למען האמת, למרות שזה עלול להוות סיבה למצוקה עבור רבים מכם, זאת לא אמורה להיות: אם לא קיבלתם את ההזמנה שלכם תוך 60 יום (חודשיים), אלי אקספרס תעניק לכם החזר מלא עבור המוצר. בשום מקרה אתם אפילו לא מפסידים כסף, כך שתוכלו להיות סמוכים ובטוחים לחלוטין.

 

כמה זמן לוקח בדרך כלל משלוח?

זו שאלה שקשה לענות עליה באופן ספציפי, מכבית שהיא לא תלויה רק ב- אלי אקספרס .

כל מדינה משתמשת בחברה לוגיסטית משלה, כך שזמן האספקה עשוי להשתנות. כדי לגלות לאיזה זמן אספקה אתם צריכים צפות. עיינו בפרטי המוצר שאתם רוכשים כדי לראות אומדן זמן משוער למשלוח.

(ראו מאמר שכתבנו על כך)

החלק החשוב ביותר הוא לא לעבור את זמן ההגנה (אתם יכולים לראות אותו בפרטי המוצר), אחרת ההזמנה שלכם תושלם והמוכר יקבל את התשלום שלכם. זו הסיבה, 10 יום לפני סיום ההגנה, עליכם לבקש הארכה ו -5 ימים לפני כן לפתוח סכסוך.

חלק מהמוכרים עשויים להחזיק במדינה מחסן או חנות, כך שהמשלוח שלהם ייקח 72 שעות בלבד. כלומר, תקבל את הרכישות שלכם בתוך 3 עד 5 ימים. אנו מאחלים לכל החנויות שהציעו לילד המסירה הזה, אך מכיוון שעדיין אין מזל כזה, וודא שאתם מסתכלים בתיאור המוצר … יכול להיות שאתם פשוט עם מזל.

 

האם עלי לשלם מיסים? האם יהיו לי בעיות של מכס?

מכיוון שרוב המוצרים נשלחים מסין , עלינו לקחת בחשבון גם מיסים ומכס. יבוא והוצאות אחרות העשויות להחיל על המשלוח הינם באחריות הקונים. לא אמור להיות לכם בעיות, אך אם אתם זקוקים למסמך ספציפי (חשבוניות, קבלות, תלויים וכו ‘) פשוט הציגו עותק של חיוב כרטיס האשראי שלכם או בקשו מהמוכר לשלוח לכם חשבונית או חשבון.

באשר למכס, הבנתנו היא כשמדובר במוצרים קטנים לא תהיה לכם שום בעיה ותקבלו את המוצר שלכם ישירות. למעשה, גם מוצרים כמו טלפונים, סוללות ואפילו בגדים או נעליים.

מצד שני, אם אתם רוכשים פריטים גדולים יותר, דובי ענק כזה או עשר שמלות, הם עלולים להחזיק מעמד במכס. מניסיוננו זה לא קורה לעיתים קרובות מדי, לכן אל דאגה, ככל הנראה תקבלו את המוצר שלכם ללא בעיות כלשהן ?

ניסית גם?

אמזון משיקה משלוח חינם לישראל- אמזון עכשיו גם בשפה העברית!

אמזון משיקה משלוח חינם לישראל, אתר בשפה העברית. על פי אמזון, הזמנות בינלאומיות “עם לפחות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
דילוג לתוכן